Sesvar.com - Webmaster Forum Portalı

Forumdan Daha Fazla Yararlanmak İçin Üye Olunuz

Site Tanıtım Çit Fiyatları

dean534

Yeni üye
Çit fiyatları, seçtiğiniz çit tipine ve inşa edilmesi gereken lineer ayak miktarına bağlı olarak değişecektir. En iyi fiyatı elde etmek için her projenin en yaygın iki değişkenini karşılaştırın: İşçilik ve malzemeler. Bazı müteahhitler, karşılaştırmanız için bunları ayrı ayrı fiyatlandırırken, diğerleri her ikisi için de toplu bir meblağ isteyecektir, bu da onların daha düşük dereceli malzeme seçimlerini gizleyebilir.
Bir inşaat projesi için teklifleri karşılaştırırken, sadece işçilik maliyetini değil, projenin tamamlanması için gereken süreyi de dikkate almak önemlidir. İşgücü maliyetini düşük tutan bir yüklenicinin, işte daha az işçi olması nedeniyle işi bitirmesi iki kat daha uzun sürebilir. Havuz güvenlik çiti veya oturma izni almanız için gerekli olan proje gibi zamana duyarlı bir projeyse bu sorun olabilir.
Bir çit için işçilik ve malzeme maliyeti, doğrudan çit tasarımının karmaşıklığı ile ilgilidir. Çit eğimli olarak tasarlanmışsa, inşa edilmesi düz hatlı bir çitten daha zor ve pahalı olacaktır. Maliyeti artıracağı için mümkün olduğunca özelleştirmeden kaçınmak en iyisidir.
Normal bir kapısı olan basit bir çit istiyorsanız, bu çok pahalı olmayacaktır. Ancak, güvenlik özellikleri veya interkom gibi özelliklere sahip bir kapı istiyorsanız, bu çok daha pahalıya mal olacaktır. Örneğin, ışıklar için ağ geçidine 110 voltluk güç eklemesi için lisanslı bir elektrikçiye ödeme yapmanız gerekecek. Eşsiz marangozluk veya detaylı dekorasyon gerektiren özel çitler de daha pahalı olacaktır. İlk başta basit tutmak ve bütçeniz varsa daha sonra iyileştirmeler eklemek her zaman en iyisidir. Bir çitin veya kapının gereğinden fazla tasarlanması, daha sonra çok stresli olabilen beklenmedik maliyetlere neden olabilir.
Çit İçin Maliyet Faktörleri
Mülkünüzü çitle çevirmenin maliyeti, mülkünüzün boyutu, seçtiğiniz çit türü ve hukuki bir incelemeye ihtiyacınız olup olmadığı gibi bir dizi faktörden etkilenebilir. Büyük bir mülkünüz varsa, mülkünüzün nerede olduğunu belirlemenize yardımcı olması için bir uzman tutmanız gerekebilir, bu da projenin maliyetini artırabilir. Ayrıca seçeceğiniz çit tipi de fiyatı etkileyebilir. Örneğin, daha fazla güvenlik veya mahremiyet sağlamak için daha kaliteli bir çite ihtiyacınız varsa, daha fazla ödemeniz gerekebilir.
Malzeme, malzeme ve teçhizatın doğrudan çitin planlandığı sahaya teslim edilebilmesi, çitin yüklenici için oldukça verimli olmasını sağlar. Ancak müteahhit bir kamyonu varış noktasına götüremiyorsa, her şeyin elden taşınması gerekir, bu da işçilik ve zaman maliyetlerini artırır. Ek olarak, saha hazırlığı, özellikle çit hattının çalılardan kesilmesi gereken kırsal alanlarda öngörülemeyen maliyetler ekleyebilir. Ayrıca kayalık zemin ve ağaçlar, bir çit yüklenicisini zorlayabilir ve maliyetlerin artmasına neden olabilir. Son olarak, eğimler, çit yapımını iki şekilde etkileyebilir: İşçilerin yokuşlarda çalışmasını zorlaştırarak ve eğimin kısıtlamalarını karşılamak için çit tasarımının değiştirilmesini gerektirerek.
 
Üst