Neler yeni

Hoşgeldiniz Sesvar.com - Webmaster Forum Portalı

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kaydolduktan ve oturum açtıktan sonra, konu oluşturabilir, mevcut konulara yanıt gönderebilir, diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel habercinizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda hızlı ve tamamen ücretsiz, öyleyse ne bekliyorsunuz?

Soru sor

Topluluğumuzdan Sorular Sorun ve Yanıtları Alın

Cevap

Soruları Yanıtlayın ve Konunuzda Uzman Olun

İletişim Personeli

Uzmanlarımız Sorularınızı Yanıtlamaya Hazır

Nasıl yapılır Google Adsense nasıl kayıt olunur ?

Sesvar

Kurucu
Yönetici
Kurucu
Katılım
19 Ocak 2022
Mesajlar
27
Tepkime puanı
10
Puanları
3
Konum
Antalya
Web sitesi
sesvar.com
Google AdSense, her tür web sitesinin Google reklamları göstererek tıklama başına para kazanmasını sağlayan bir reklam platformu. AdSense hesabı açmak için Gmail ve diğer Google hizmetlerini kullanmanıza yarayan bir Google hesabınızın ve sahibi olduğunuz bir web sitesinin ya da bloğunuzun olması gerekir. Google hesabınız yoksa Gmail hesabı nasıl alınır? yazımdaki adımları takip edebilirsiniz.

Gmail yani Google hesabınız varsa Google oturumunuzun açık olmasına dikkat ederek direk AdSense’in kayıt sayfasına geçebilirsiniz.

Screenshot_1.png

1- Google AdSense reklamlarının görünmesini istediğiniz sitenizin adresini, kayıt ekranındaki “Sitenizin URL’si” alanına yazın (google.com gibi). E-posta adresinizi ve öneri gönderilmesine dair seçeneği işaretleyip Kaydet ve Devam Et butonuna basın. Size ait olmayan bir siteyle AdSense’e kaydolursanız, Google sitenin sahibi olduğunuzu doğrulayamaz ve hesabınızı etkinleştiremez.


Google’ın AdSense’ten daha iyi yararlanmanıza yardımcı olabilmesi için özelleştirilmiş yardım ve performans önerilerinde; Evet‘i seçebilirsiniz. Sonradan dilerseniz bu seçeneği hesabınızdaki iletişim ayarlarından değiştirebileceksiniz.

Eğer kayıt sırasında Blogger ve YouTube gibi Google’ın iş ortağı sitelerinden biri için URL girerseniz ( siteadı.blogspot.com ya da youtube.com/channel/kanalımınadı), Google sizi Blogger ya da YouTube hesabınıza yönlendirir. Bu konuda detaylı bilgi için Google’dan Blogger blogunuzda reklam yayınlama veya Youtuber’lar için AdSense hesabı oluşturma sayfalarını inceleyebilirsiniz.

Screenshot_3-1.png

2- Yukarıdaki ilk ekrandan sonra karşılaşacağınız ekranı yanda görüyorsunuz. Burada sadece ülkenizi seçip şartlar ve koşulları kabul etmeniz ve Hesabı Oluştur butonuna basmanız, AdSense hesabınıza giriş yapmanız için yeterli.

Sitenizde mobil, tablet ve desktop gibi tüm cihazlara uyumlu reklamlar gösterilerek para kazanmanızı sağlayacak Google AdSense hesabınızı oluşturdunuz. Ancak hesabınızı etkinleştirmek için adres bilgilerinizi girme ve telefon numaranızı doğrulama gibi aşamaları tamamlamanız gerekir.Screenshot_7-1024x581.png


3- Telefonunuzu doğruladıktan sonra Sitenizi AdSense’e bağlamak için bir kod içeren yandaki ekrana geçmiş olacaksınız. Kodu kopyalayıp sitenizde düzenli trafik alan bir sayfanın HTML’sinde, <head> </head> etiketlerinin arasına yapıştırmalısınız. Sonra tekrar bu ekrana dönüp alttaki “Kodu siteme yapıştırdım” kutusunu işaretlemeyi ve “Bitir” butonuna basmayı unutmayın.Bu işlemler sonrasında, siteniz Google tarafından incelenecek ve AdSense program politikalarına uygun olup olmadığı kontrol edilecek. Genelde birkaç gün, en fazla da 2 hafta sonra hesabınız tamamen etkinleştirildiğinde de bir e-posta ile bilgilendirileceksiniz.

Kaynak: https://blognasilacilir.com/google-adsense-hesabi-nasil-acilir/
 
shape1
shape2
shape3
shape4
shape7
shape8
Üst