Neler yeni

Hoşgeldiniz Sesvar.com - Webmaster Forum Portalı

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kaydolduktan ve oturum açtıktan sonra, konu oluşturabilir, mevcut konulara yanıt gönderebilir, diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel habercinizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda hızlı ve tamamen ücretsiz, öyleyse ne bekliyorsunuz?

Soru sor

Topluluğumuzdan Sorular Sorun ve Yanıtları Alın

Cevap

Soruları Yanıtlayın ve Konunuzda Uzman Olun

İletişim Personeli

Uzmanlarımız Sorularınızı Yanıtlamaya Hazır

Ucretsiz Ücretsiz Backlink Listesi Ve Alma Yöntemleri

Sesvar

Kurucu
Yönetici
Kurucu
Katılım
19 Ocak 2022
Mesajlar
27
Tepkime puanı
10
Puanları
3
Konum
Antalya
Web sitesi
sesvar.com
Firmaların pazarlama stratejilerinin olumlu sonuçlar verebilmesi için arama sonuçlarında üst sıralarda yer almaları gerekir. Bu noktada en etkili yöntemlerden biri ise ücretsiz backlink tekniğidir.

Başka sitelerden firmanın web sitesine verilen bağlantılar olan backlink, oldukça doğal ve kaliteli bir yöntemdir. Bu nedenle iyi şekilde oluşturulmuş olan backlinkler arama motoru sonuçlarının çok daha başarılı olmasına yardımcı olur. Günümüzde backlink olarak tanıtım yazılarının kullanılması oldukça popülerdir. Bu tanıtım yazıları da backlink yöntemi içerisinde yer almaktadır.

Özellikle haber, blog ya da forum sitelerinde yer alan backlink, doğru şekilde uygulandığında büyük bir marka olma yolunda iyi bir adım olmasına rağmen, kalitesi bir backlink firmanın saygınlığına zarar vermesi kaçınılmazdır.

Ücretsiz Backlink Veren Domainler Nasıl Bulunur?​

Ücretsiz backlink aranırken birçok noktada dikkatli davranılmalıdır. Çünkü ancak kaliteli backlink ile istenilen sonuçlara ulaşılabilir. Kaliteli backlink arama motorları tarafından organik yani doğal olarak tanımlanır ve sistemde iyi bir konum verilir. Böylece arama sonuçlarında firmanın üst sıralarda yer alması sağlanır.

Bu konuda hizmet veren çok sayıda web sitesi ortaya çıkmıştır. Bu nedenle seçim yaparken oldukça titiz davranılmalıdır. Örneğin sürekli her siteye backlink satışı yapan yerlerden uzak durmak gerekir. Backlink alırken;

  • İçerik bakımından markanın hizmetine uyan bloglara yorum yapılması faydalı olacaktır.
  • Güvenilir olmayan yerlerden backlink paketi satın alınması sakıncalıdır. Bu nedenle bu tür paketlerden uzak durulması tavsiye edilir.
  • Aynı içeriğe sahip olan bloglardan profil linki alınması doğru bir adım olacaktır.
  • Forum tanıtımları ve forum profillerinde yer alan backlink doğal olmayan yapıya sahiptir. Bu nedenle bu tür yerlerden alınan bağlantıların belli bir sayıyı aşmaması gerekir.
  • Saygın forumlarda paylaşılan içeriklerde firmanın sosyal medya sayfasının linki paylaşılmalıdır.

Ücretsiz Backlink Listesi​

Arama motoru optimizasyonu kavramının gelişmesi ile birlikte kaliteli içeriklerin oluşturulması çok daha büyük önem kazanmıştır. SEO çalışmaları içerisinde sıklıkla kullanılan bir yöntem olan ücretsiz backlink, arama motoru sonuçlarını iyileştiren etkili bir tekniktir.

Bu linklerin alındığı sitelerin kaliteli ve güvenilir olması başarının garantili olmasına neden olacaktır. Bu nedenle seçimlerin en iyi şekilde yapılması gerekir. Bu konuda yardımcı olacak birçok saygın platform mevcuttur. Bunların başlıcaları ise şu şekildedir:

Kaliteli backlick sitesini üst düzeye taşıyan önemli bir araçtır.

Kaynak:https://www.webtures.com/tr/blog/sozluk/ucretsiz-backlink/
 
shape1
shape2
shape3
shape4
shape7
shape8
Üst